Kablo TV, dijital veya analog yayın yapan çok sayıda televizyon ve radyo kanalını, fiberoptik ve koaksiyel kablo şebekeleri üzerinden yüksek görüntü ve ses kalitesinde ileten çok kanallı bir TV sistemidir.

Kablo TV altyapısı, Fiber Optik ve Koaksiyel Kablo karışımından meydana gelen HFC (Hybrid - Fiber - Coaxial) şebekelerdir.

Geleneksel televizyon iletim sistemlerinden (radio dalgaları) farklı olarak, antene ihtiyaç duyulmamakta ve yayın merkezi ile çift yönlü (upload ve download) geniş bantlı ve hızlı bağlantı sağlanmaktadır. Kablo TV (CATV) şebekelerinde mesafeden bağımsız olarak, her iki yönde eşit kapasitede ses, görüntü, veri, video konferans, video-on-demand, internet, FM radio, etkileşimli hizmetler, uzaktan eğitim ve alışveriş uygulama hizmetleri verilebilmektedir.

İllerde kurulan Head-End merkezlerinde Uydulardan Receiver'lar sayesinde alınan sinyaller, belirli kanalın video işaretine dönüştürülür. Bu video sinyali tekrar modüle edilir. Modüle edilen Analog TV sinyalleri FDMA yapısıyla birleştirilerek belirlenen bantta fiber optik kablolar ile sahadaki fiber noktalara kadar götürülür. Burada fiberden koaksiyele geçiş yapar. Koaksiyel şebesi mesafeye göre yükselticiler ile yükseltilerek binalara kadar gelir ve bina girişlerinde tekrar yükseltilerek dairelere verilir.

Şebeke Üzerinde Verilen Başlıca Hizmetler
 • Analog Kablo TV
 • Sayısal Kablo TV
 • Kablo İnternet
 • VOIP
Metrobil, Turksat Kablo TV Şebekesi İş Ortağı Olarak Çeşitli Görevler Üstlenmiştir
 • Çağrı Merkezi Yönetimi Destekli Pazarlama ve Satış Hizmeti
 • Müşteri Odaklı Doğrudan Kurumsal Pazarlama Faaliyeti
 • Bina ve Güzergah Altyapı Tesis Hizmeti
 • Bina-Saha Dolapları ve Headend Periyodik Bakım Faaliyetleri
 • Çağrı Merkezi Entegrasyonlu Saha Arıza Giderme Faaliyetleri
 • Altyapı Revizyon ve İyileştirme Çalışmaları
 • Şebeke Pasif ve Aktif Yenileme ve Faaliyetleri
 • Şebeke Dışı Yeni Saha Proje Çalışmaları

Kablo TV Şebeke Yapım & İşletme Hizmetleri İle İlgili Referanslarımız

Türksat – Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.

İstanbul Anadolu Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV İstanbul Anadolu Yakası (Bostancı, Maltepe, Kartal, Pendik) altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Şubat 2017'den günümüze kadar başarı ile sürdürmektedir.

İzmir Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV İzmir altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Şubat 2017'den günümüze kadar başarı ile sürdürmektedir.

Manisa Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV Manisa altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Şubat 2017'den günümüze kadar başarı ile sürdürmektedir.

Zonguldak Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV Zonguldak altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Şubat 2017'den günümüze kadar başarı ile sürdürmektedir.

İstanbul Anadolu Yakası Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV İstanbul Anadolu Yakası (Bostancı, Maltepe, Kartal, Pendik) altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Ağustos 2013 - Ocak 2017 arasında başarı ile tamamlanmıştır.

Samsun Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV Samsun altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Ağustos 2013 - Ocak 2017 arasında başarı ile tamamlanmıştır.

İstanbul Avrupa Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV İstanbul Avrupa Yakası (Bakırköy, Fatih) altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Ağustos 2015- Ocak 2017 arasında başarı ile tamamlanmıştır.

Tekirdağ Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV Tekirdağ altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Ağustos 2015- Ocak 2017 arasında başarı ile tamamlanmıştır.

İstanbul Anadolu Yakası Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV İstanbul Anadolu Yakası (Bostancı, Maltepe, Kartal, Pendik) altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi 2009 – 2013 yılları arasında başarı ile tamamlanmıştır.

Zonguldak Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV Zonguldak altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi 2009 – 2013 yılları arasında başarı ile tamamlanmıştır.

İstanbul Anadolu Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV İstanbul Anadolu Yakası (Bostancı, Maltepe, Kartal, Pendik) altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Nisan 2007 - Temmuz 2009 arasında başarı ile tamamlanmıştır.

Kocaeli Kablo TV Şebeke İş Ortaklığı

Türksat'ın Kablo TV Kocaeli altyapısının arıza giderme, tesis, bakım ve altyapı yenileme projesi Nisan 2007 - Temmuz 2009 arasında başarı ile tamamlanmıştır.