Kamera ile kapalı devre gözetleme ve güvenlik sistemlerinin genel adı CCTV (Closed-Circuit TeleVision) olarak bilinmektedir. CCTV sistemlerinin temel fonksiyonu; belirli bir bölgede yayın yapan kamera görüntülerinin sınırlı sayıda izleme ekranına ulaştırılmasıdır.

CCTV sistemleri; kameralar, lensler, çoklayıcılar, monitörler, kaydediciler ve aksesuarlardan oluşmaktadır. Çok sayıda kameranın bulunduğu ve 24 saat esasına göre kritik izlemenin yapıldığı durumlarda, izleme görevini etkinleştirmek için 'video monitoring' uygulamaları kullanılmaktadır. Buna göre 'image processing' teknolojisi ile, istenmeyen durumlar (görüntünün engellenmesi, yasak bölgede hareket algılaması, sinyal kaybı, görüntü kalitesinin bozulması) ortaya çıktığında otomatik uyarılar ve raporlar üretilmektedir.

İstenilen güvenlik koruma türüne göre farklı kamera teknolojileri kullanılmaktadır. Gece / Gündüz kameraları, Uzak mesafeleri yakınlaştıran veya yönlendirilebilen kameralar, periyodik tarama yapan kameralar, IR (Kızıl Ötesi) kameralar, kablosuz veya IP kameralar.

CCTV sistemlerinin oluşturduğu görüntüler kablolu veya kablosuz olarak görüntü izleme ve kayıt merkezine iletilir. Burada kayıt cihazı ile bir taraftan görüntüler izlenmek üzere ekranlara iletilmekte, diğer taraftan ise, var olan depolama kapasitesine göre görüntüler kayıt edilmektedir. Kayıt sisteminin internet bağlantısı ile, görüntülerin kişiye özel veya internete açık olacak şekilde internet üzerinden yayını yapılabilmektedir.

Metrobil, ev veya işyeri güvenliği için gerekli kapalı devre kamera çözümünün tespiti için öncelikle, mahalde bir keşifte bulunmakta ve istenilen güvenlik kriterlerini oluşturmaktadır. Ortaya çıkan sonuç raporuna göre güvenlik sistemi teknolojilerine karar verilmekte, sistem montajı yerinde yapılmakta, sistemin etkin kullanımı için eğitim verilmekte ve yaygın servis ağımız ile de hızlı arıza destek ve bakım hizmeti verilmektedir.

Hizmet verdiğimiz projelerde sahip olduğumuz bayilikler ve geniş ürün portfoyümüz sayesinde Samsung, Haikon, Dahua gibi sektörün en önemli markaları ile iş birliği içerisinde ihtiyaca uygun çözümler sunulmaktadır.

Başlıca Faailiyet Alanları
 • IP Kamera Sistem Kurulumu
 • Analog Kamera Sistem Kurulumu
 • Plaka, Yüz Tanıma Sistemleri Kurulumu
 • Otopark ve Bariyer Sistemleri Kurulumu
 • Mobese Projeleri
 • Altyapı ve Üstyapı Kablolama Hizmetleri
 • Sistem Devreye Alma
 • Sistem Entegrasyonu
 • Bakım ve Onarım Hizmetleri
 • Danışmanlık Hizmetleri
 • Satış Sonrası Teknik Servis Hizmeti

Güvenlik Sistemleri Hizmetleri İle İlgili Referanslarımız

NEGMAR Denizcilik Yatırım A.Ş.

4 adet feribota (Selimiye, Bahariye, Mecidiye, Muradiye) plaka okuma sistemi ile 110 kameradan oluşan kamera güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir.


Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Eskihisar ve Tavşanlı limanlarına gişe plaka okuma ve kamera güvenlik sistemi kurulumu ve bakımı yapılmıştır.


TOKİ - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı

TOKİ İstanbul hizmet binasında farklı projeler kapsamında 65 adet IP kameradan oluşan kamera güvenlik sistemi kurulumu ve entegrasyonu gerçekleştirilmiştir.


Etis Lojistik A. Ş.

Türkiye geneli 13 lokasyonda CCTV Projesi Yapımı ve Bakımı (2013-2019)

Etis Lojistik firmasının 1 merkez ile 9 şubesinde analog kamera güvenlik sistemi kurularak merkez ofisten tüm şubelerin uzaktan izlenmesi sağlanmıştır.

Etis Lojistik firmasının İstanbul merkez ve şubeleri olan Kocaeli, Tekirdağ, Balıkesir, Mersin, İzmir, Samsun, Hatay ve Kütahya illerinde bulunan toplam 15 kayıt cihazına bağlı 88 kameranın 1 yıl süre ile bakım ve onarımı yapılmıştır.


İstanbullines Denizcilik Yatırım A.Ş.

İstanbul-N Gemisi kamera güvenlik sistemi ve merkezi uydu sistemi kurulumu ve bakımı yapılmıştır.

Bostan-N Gemisi kamera güvenlik sistemi ve merkezi uydu sistemi kurulumu ve bakımı yapılmıştır.


İmka İplik Tekstil İşletmeleri San ve Dış Tic. A.Ş.

İmka İplik firmasına ait fabrikada 1 NVR ve 32 IP kameradan oluşan kamera güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir.


Duyar Pompa ve Hidrofor Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.

Duyar Pompa firmasına ait üretim tesisinde 1 NVR ve 16 IP kameradan oluşan kamera güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir.


Optimum Lojistik A.Ş.

Optimum Lojistik firmasına ait antrepoya 1 NVR ve 32 IP kameradan oluşan kamera güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir.


Çetinkaya Armatörlük Ltd. Şti

2 adet feribota (Aşiyan ve Erguvan) kamera güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir.


Aksan Otomotiv Tic. San. Ltd. Şti.

Aksan firmasına ait üretim tesisinde kamera güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir.