Metrobil, 1990 yılında bilişim dünyasında faaliyette bulunmak üzere kurulmuştur. Bilgisayar ve çevre ürünlerinin satış, dağıtım ve satış sonrası hizmetlerini vererek kısa zamanda önemli bir müşteri tabanı kazanmıştır.

Metrobil, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun; doğru ve verimli çözümler sunarak bir taraftan müşteri tabanını geliştirmiş, diğer taraftan da ürün ve hizmet çeşitliliğini arttırmıştır. Özellikle Kobilerin her türlü bilişim ve altyapı ihtiyaçlarını karşılayacak uçtan uca çözümleri, kurumsal iş ortaklığı anlayışıyla sunarak, ürün ve hizmet spektrumunu yaygınlaştırmıştır. Aktif ve pasif ağ altyapılarından, uygulamalara uygun sunucu sistemlerine; kurumsal internet ve web hizmetlerinden, Kobi odaklı yazılım uygulama ve destek danışmanlığına kadar birçok alanda hizmetler sunmuştur.

Müşteri memnuniyetini sağlama ve etkin hizmet sunmak hedefi ile, ‘Marka Tescil Belgesi’, ‘TSE Hizmet Yeterlilik’ ve ‘ISO 9001:2015’ kalite yönetim sistemini edinerek kurumsal yapılanmasını güçlendirmiştir.

Türksat iş ortağı olarak 2007 yılında faaliyete başlamıştır. İş ortaklığı çerçevesinde Kablo TV ve Kablo İnternet şebekelerinde abonelik, tesis ve kurulum, arıza müdahalesi ve bakım işlemleri kapsamında yürütülen çalışmalar ile hizmet alanını genişletmiştir. Çözüm ortağı olarak İstanbul Avrupa yakası, Tekirdağ, Samsun ve Kocaeli illerinde faaliyet göstermiştir.

Turkcell Superonline iş ortaklığı kapsamında Denizli ve Balıkesir illerinde Fiber Optik Kablolu Erişim Şebeke Tesisi (Gpon) projeleri tamamlanmıştır. İstanbul Anadolu Yakası FTTX projesi kapsamında bina bağlantı çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

İsttelkom iş ortaklığı çerçevesinde İstanbul geneli Elektronik Haberleşme Altyapı Yapımı işi başarıyla tamamlanmıştır. Metrobüs hattında fiber optik haberleşme hattı kablo çekimi projesi tamamlanmıştır.
Firmamız, büyük ölçekli iletişim altyapısındaki tecrübesi ile kara ve deniz geçişleri dahil, fiber optik ve koaksiyel kablo güzergah projelerini uçtan uca sağlayacak bilgi, tecrübe ve donanıma sahip olmuştur.

Halen, Turksat iş ortağı olarak; İstanbul Anadolu Yakası, İzmir, Manisa ve Zonguldak illerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.
Metrobil, mevcut durumda 50’nin üzerinde araç kapasitesi ve 150’den fazla çalışanı ile birlikte her türlü haberleşme şebekesinde güzergah yapım, altyapı kurulum, tesis işlemleri dahil geniş kapsamlı tüm çalışmaları gerçekleştirecek bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Metrobil, yürütülen projelerde görevlerini ‘müşteri memnuniyeti’, ‘müşteri sadakati’ ve ‘teknoloji uyumluluğu’ ilkelerine bağlı kalarak gerçekleştirmeye, hizmet kalitesini ve çeşitliliğini arttırmaya devam edecektir.